Agenție iscusită de comunicare integrată | Social media, PR și Digital Marketing

Agenție iscusită de comunicare integrată
Social media, PR și Digital Marketing

SEO Specialist

Căutăm un pasionat de SEO care vrea să facă parte din una dintre cele mai frumoase echipe pasionate de online și Digital Marketing

Descrierea job-ului

Căutăm un specialist SEO cu experiență.

Ce vrem noi de la tine

  • Să fii la curent cu cele mai importante guidelines pentru SEO On-Page și Off-Page
  • Să te descurci foarte bine cu Google Analytics, Search Console, Tag Manager
  • Să știi să faci Keyword Research
  • Să înțelegi procesul de crawling & indexing
  • Să știi să faci un audit SEO de site cap-coadă
  • Să ai o capacitate foarte bună de comunicare și relaționare
  • Să fi lucrat cu tool-uri precum Screaming Frog, Ahrefs, Semrush, SurferSEO, SEOmonitor sau similare care să te ajute în eforturile de keyword research, backlink analysis, competitor SEO analysis
  • Să poți realiza un articol care să fie optimizat SEO, atât din punct de vedere tehnic (title, description, cod FAQ, altele) cât și din punct de vedere al conținutului
  • Să fii o persoană foarte atentă la detalii și să ai capacitatea de a-ți organiza timpul și sarcinile
  • Reprezintă un avantaj: Cunoștințe GMB, Google News, GTM și înțelegerea termenului EAT și capabilitatea de a observa aspecte specifice de EAT

Responsabilități

  • Vei realiza audit-uri și vei crea strategii de SEO pentru site-urile clienților noștri
  • Vei urmări, monitoriza și îmbunătăți calitatea SEO a site-urilor clienților noștri

Ce îți oferim

  • Salariu fix și bonusuri atractive în funcție de performanță
  • Program flexibil, inclusiv posibilitatea de a lucra de acasă
  • Abonament medical premium la o clinică privată
  • Teambuilding-uri și ieșiri lunare
  • Echipă tânără și veselă. Atmosfera de lucru de la birou este în topul preferințelor angajaților noștri
  • Oportunități de a participa la traininguri, conferințe și evenimente din domeniu
  • Oportunități de avansare alături de noi și creștere odată cu agenția
  • Birou în zonă centrală, aproape de metrou (Gara de Nord, Piața Romană, Eroilor, Piața Victoriei)

Descrierea companiei

Suntem o agenție de comunicare integrată, înființată în 2012, nominalizată printre cele mai vizibile Agenții Digitale în online potrivit Zelist Industries și în „Top 10 agenții care au lucrat cu bloggerii”, conform Digital Report realizat de Revista Biz.

Oferim servicii de PR și digital marketing, PPC – promovare prin Google Ads (Adwords) și Facebook Ads, Social Media – administrare a paginilor de Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube, Influencer marketing (promovare prin intermediul influencerilor) și cursuri de social media pentru companii.

Crezi că te potrivești? Aplică completând acest formular!

Abonarea ta nu a putut fi finalizată. Te rugăm să încerci din nou.
Pentru a finaliza abonarea la notificări legate de job-uri te rugăm să verifici email-ul pe care tocmai ți l-am trimis!

Folosim Sendinblue drept platformă de marketing. Completând și trimițând acest formular ai luat la cunoștință faptul că informațiile pe care le-ai furnizat vor fi transferate către Sendinblue pentru procesare în concordață cu politica lor de termeni și condiții.

Alte job-uri disponibile