Agenție iscusită de comunicare integrată | Social media, PR și Digital Marketing

Agenție iscusită de comunicare integrată
Social media, PR și Digital Marketing

PPC Specialist (Google Ads & Facebook Ads)

Dacă ai văzut mesajul nostru înseamnă că ești la un pas de a intra în cea mai faină echipă.
Angajăm PPC Specialist

Descrierea job-ului

Căutăm un coleg pasionat de PPC care să ne ajute în coordonarea departamentului de Performance. Principalele atribuții vor fi acelea de a gândi strategii împreună cu echipa de proiect, de a menține legătura cu principalii clienți și de a coordona fluxul de lucru în cadrul departamentului.

Ce vrem noi de la tine

  • Să ai o experiență de minimum 3 ani în Facebook Ads și Google Ads
  • Să poți implementa fără probleme cap-coadă campanii PPC, chiar și dintre cele mai complexe
  • Să ai capacitatea de a dezvolta o strategie/media plan în funcție de specificul, nevoile și bugetul clientului
  • Să ai experiență la nivel de participare în pitchuri
  • Să poți comunica eficient cu clienții și cu toți colegii pentru a asigura un flux eficient de lucru
  • Să ai abilități de project management
  • Să poți seta cadrul de tracking (Facebook Pixel, Google Tag Manager, Google Analytics)
  • Să fii de treabă cu colegii și să îi înveți ce știi și tu :)
  • Să știi să optimizezi campaniile în funcție de breakdown, bugete și obiective
  • Să fii proactiv și orientat către obiective și către nevoile clienților
  • Să fii autodidact și să îți dorești să țintești mereu mai sus
  • Să poți comunica fluent în limba engleză
  • Să ai capacitatea de a-ți organiza timpul și sarcinile

Responsabilități

  • Te vei ocupa de coordonarea echipelor de proiect și vei fi punte de legătură între client și colegii care se vor ocupa de implementare
  • Vei dezvolta strategii pe baza nevoilor, bugetului și a obiectivelor clientului
  • Vei oferi training și sprijin colegilor din departament
  • Te vei ocupa (parțial) de implementarea campaniilor și de realizarea rapoartelor în Google Data Studio

Ce îți oferim

  • Salariu fix și bonusuri atractive în funcție de performanță
  • Program flexibil, inclusiv posibilitatea de a lucra de acasă
  • Abonament medical premium la o clinică privată
  • Abonament Bookster
  • Teambuilding-uri și ieșiri lunare
  • Echipă tânără și veselă. Atmosfera de lucru de la birou este în topul preferințelor angajaților noștri
  • Oportunități de a participa la traininguri, conferințe și evenimente din domeniu
  • Oportunități de avansare alături de noi și creștere odată cu agenția
  • Birou în zonă centrală, aproape de metrou (Gara de Nord, Piața Romană, Eroilor, Piața Victoriei)

Descrierea companiei

Suntem o agenție de comunicare integrată, înființată în 2012, nominalizată drept cea mai vizibilă Agenție Digitală în online în 2016 potrivit Zelist Industries și pe locul 3 în „Top 10 agenții care au lucrat cu bloggerii”, conform Digital Report 2017 realizat de Revista Biz.

Oferim servicii de PR și digital marketing, PPC – promovare prin Google Ads (Adwords) și Facebook Ads, Social Media – administrare a paginilor de Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube, Influencer marketing (promovare prin intermediul influencerilor) și cursuri de social media pentru companii.

Crezi că te potrivești? Aplică completând acest formular!

Abonarea ta nu a putut fi finalizată. Te rugăm să încerci din nou.
Pentru a finaliza abonarea la notificări legate de job-uri te rugăm să verifici email-ul pe care tocmai ți l-am trimis!

Folosim Sendinblue drept platformă de marketing. Completând și trimițând acest formular ai luat la cunoștință faptul că informațiile pe care le-ai furnizat vor fi transferate către Sendinblue pentru procesare în concordață cu politica lor de termeni și condiții.

Alte job-uri disponibile